Do przedszkola dzieci powinny być przyprowadzane do godziny 8.00, gdyż w godzinach 8.00-14.00 jest realizowana podstawa programowa.

Osoba przyprowadzająca dziecko do przedszkola zobowiazana jest przekazać je bezpośrednio pod opiekę pracownikowi przedszkola.

Dziecko może być odebrane z przedszkola przez rodziców lub osoby pisemnie przez nich upoważnione.

Odbiór dziecka należy zawsze zgłaszać nauczycielowi.

Rodzice, którzy przebywają na terenie przedszkola podczas zajęć, zabaw, uroczystości  lub pobytu na placu zabaw biorą na siebie pełną odpowiedzialność za dziecko.

W przedszkolu nie podaje się leków i nie stosuje się wobec dzieci żadnych zabiegów medycznych z wyjątkiem udzielania pierwszej pomocy.

Rodzice zobowiązani są do informowania o chorobach zakaźnych. podczas choroby dzieci przebywają w domu celem zmniejszenia ryzyka rozprzestrzenienia się chorób.

W naszym przedszkolu przyzwyczajamy dzieci do racjonalnego odżywiania, spożywania zdrowych, urozmaiconych posiłków.

Celem ujednolicenia oddziaływań wychowawczych Rodzice powinni systematycznie współpracować z nauczycielami.

Przedszkole organizuje dla Rodziców i najbliższego otoczenia dziecka różne formy wspierania i współpracy, dlatego liczymy na Państwa udział i zainteresowanie.

Ubiór dziecka powinien umożliwiać mu rozwój umiejętności samoobsługowych.

Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty wartościowe i zabawki przyniesione przez dzieci z domu.

Ze względu na prowadzone w przedszkolu zajęcia ruchowe i bezpieczeństwo dzieci wskazane jest, by nie zakładać dzieciom do przedszkola biżuterii, a szczególnie kolczyków, łańcuszków itp.

RODO - Rozporządzenie w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych

25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”). W związku z tym informuję, że administratorem Twoich danych osobowych jest Przedszkole Samorządowe nr 18 w Kielcach z siedzibą ul. Malików 3, 25-639 Kielce.

Twoje dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji świadczonych przez nas usług.

Punkt konsultacyjny MZPPP w PS18

Przedstawienia teatralne

Terminarz teatrzyków:

Rytmika

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia z rytmiki prowadzić będzie pani Klaudia Pyczek.

Koncerty muzyczne

Tematy koncertów muzycznych Filharmonii Świętokrzyskiej w roku szkolnym 2018/2019:

MUZYKA NA DOBRY POCZĄTEK

Skończyły się wakacje ,lecz dobry humor nie musi nas opuszczać , bo muzyka na to nie pozwoli. Na koncercie zabrzmią znane utwory muzyki poważnej, m.in. Dla Elizy, Marsz turecki i wiele innych, zagrane w różnych stylach muzyki rozrywkowej i jazzowej.

gitara , fortepian, perkusja

O PIOSENCE Z MIASTA SYMFONIA

Przygody pewnej dziewczynki o imieniu Piosenka i jej przyjaciółek nutek w muzycznym lesie, wśród niskich i wysokich dźwięków w mieście Symfonia. Poznajemy tajniki muzyki.

śpiew, skrzypce, fortepian

NIECH ŻYJE POLSKA

W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj, usłyszymy piękne polskie pieśni patriotyczne i polskie tańce narodowe w wykonaniu zespołu All Antico.

flet, obój, fagot, fortepian

JEST TAKI DZIEŃ

Świąteczne opowieści o tradycji i zwyczajach bożonarodzeniowych ,przeplatane kolędami, pastorałkami i zimową muzyką.

śpiew, klarnet

KARNAWAŁ W RIO

Zapraszamy na muzyczną wędrówkę po krajach Ameryki Południowej. Posłuchamy pełnej energii
i radości muzyki latynoamerykańskiej. Poznamy charakterystyczne: samba, cha-cha i wiele innych.

śpiew, gitara, instrumenty perkusyjne

LUTY

MUZYKA NA WALENTYNKI

Usłyszymy piękne utwory muzyki poważnej i rozrywkowej z romantyczną nutą w tle, opowiadające o miłości i przyjaźni.

trąbka, saksofon, fortepian

CZTERY PORY ROKU

Muzyka może wyrażać  nastroje związane ze zmianą pory roku. Wiosenny śpiew ptaków, letnie burze, jesienne spadające liście, czy zimowe zabawy na śniegu, te odgłosy natury usłyszymy w prezentowanych utworach.

skrzypce, wiolonczela, fortepian

KWIECIEŃ

BYŁ SOBIE KRÓL

Zagościmy na dawnym dworze króla Anglii. Poznamy dawne dworskie zwyczaje i muzykę, prezentowaną przez dawne instrumenty.

viola da gamba, klawesyn, śpiew

MUZYCZNY ZWIERZYNIEC

Przez stulecia kompozytorzy próbowali naśladować odgłosy przyrody. Zaprezentujemy muzyczne sylwetki zwierząt poprzez znane i lubiane utwory działające na naszą wyobraźnię.

waltornia,tuba, fortepian

CZERWIEC

LETNIE PODRÓŻE

Zapraszamy w podróż po krajach basenu Morza Śródziemnego. Odwiedzimy Hiszpanię, Włochy, Grecję, Francję, poznamy charakterystyczną muzykę, tańce i …...przysmaki.

akordeon, klarnet