Do przedszkola dzieci powinny być przyprowadzane do godziny 8.00, gdyż w godzinach 8.00-14.00 jest realizowana podstawa programowa.

Osoba przyprowadzająca dziecko do przedszkola zobowiazana jest przekazać je bezpośrednio pod opiekę pracownikowi przedszkola.

Dziecko może być odebrane z przedszkola przez rodziców lub osoby pisemnie przez nich upoważnione.

Odbiór dziecka należy zawsze zgłaszać nauczycielowi.

Rodzice, którzy przebywają na terenie przedszkola podczas zajęć, zabaw, uroczystości  lub pobytu na placu zabaw biorą na siebie pełną odpowiedzialność za dziecko.

W przedszkolu nie podaje się leków i nie stosuje się wobec dzieci żadnych zabiegów medycznych z wyjątkiem udzielania pierwszej pomocy.

Rodzice zobowiązani są do informowania o chorobach zakaźnych. podczas choroby dzieci przebywają w domu celem zmniejszenia ryzyka rozprzestrzenienia się chorób.

W naszym przedszkolu przyzwyczajamy dzieci do racjonalnego odżywiania, spożywania zdrowych, urozmaiconych posiłków.

Celem ujednolicenia oddziaływań wychowawczych Rodzice powinni systematycznie współpracować z nauczycielami.

Przedszkole organizuje dla Rodziców i najbliższego otoczenia dziecka różne formy wspierania i współpracy, dlatego liczymy na Państwa udział i zainteresowanie.

Ubiór dziecka powinien umożliwiać mu rozwój umiejętności samoobsługowych.

Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty wartościowe i zabawki przyniesione przez dzieci z domu.

Ze względu na prowadzone w przedszkolu zajęcia ruchowe i bezpieczeństwo dzieci wskazane jest, by nie zakładać dzieciom do przedszkola biżuterii, a szczególnie kolczyków, łańcuszków itp.

Punkt konsultacyjny MZPPP w PS18

W dniu 2017-10-04 w godzinach 12-16 w punkcie konsultacyjnym dyżur pełnić będzie logopeda pani mgr Aneta Miśkiewicz.

Przedstawienia teatralne

Terminarz teatrzyków:

2017-10-12 - wyjazd na przedstawienie Król lasu do WDK w Kielcach - grupy: IIa, IIb, III.

2018-01-24 - przedstawienie Pinokio.

W bieżącycm roku szkolnym dzieci będą miały możliwość oglądania spektakli teatralnych w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach.

Terminarz spektakli:

O Rybaku i Złotej Rybce - 17 listopada 2017 r. godzina 11:00 -  grupy: IIA, IIB, III;

Kot w butach - 07 grudnia 2017 r. godzina 9:00 - grupy: IIA, IIB, III;

Koziołek Matołek - 20 marca 2018 r. godzina 11:00 - grupy: IIA, IIB, III;

Super Piotruś - 09 kwietnia 2018 r. godzina 11:00 - grupy: IIA, IIB, III;

My się mamy nie boimy - 13 czerwca 2018 r, godzina 9:00 - wszystkie grupy.

Rytmika

W roku szkolnym 2017/2017 zajęcia z rytmiki prowadzić będzie pani Agnieszka Kowalczyk.

Koncerty muzyczne

Zaczynając od miesiąca listopada 2017 w naszym przedszkolu będą się odbywać comiesięczne, 30 minutowe audycje muzyczne, które prowadzić będzie pani Agnieszka Nowak-Zagóra.

Tematy koncertów:

listopad

KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY - z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości wysłuchanie koncertu pieśni patriotycznych nawiązujących do wydarzeń z tamtych lat (śpiew, trąbka, pianino).

grudzień

ŚWIĄTECZNE BAJANIE - wigilijna bajka z piękną muzyką P. Czajkowskiego z baletu Dziadek do orzechów i popularnymi polskimi kolędami (skrzypce, obój, pianino).

styczeń

BAL U PANA STRAUSSA - walce i polki Johana Straussa (flet, flet piccolo, waltornia).

luty

MUZYKA SZKLANEGO EKRANU - filmowe przeboje (flet, obój, fagot).

marzec

Z OPER I MUSICALI - poznanie różnicy między operą a operetką i musicalem; wysłuchanie najpiękniejszych arii i utworów instrumentalnych tych gatunków (śpiew, puzon, pianino).

kwiecień

Z KAPELĄ LUDOWĄ PO POLSCE - muzyczna podróż po różnych regionach Polski (akordeon, zespół wokalny).

maj

NIECH ŻYJE BAL - piosenki Agnieszki Osieckiej (śpiew, gitara, pianino).

czerwiec

ZACZAROWANY ŚWIAT PERKUSJI - poznanie sposobów samodzielnego wykonania prostych instrumentów perkusyjnych (dzwonki, rodzina bębnów i bębenków).